Jump to content
ZDOBĄDŹ HAJS NA STEAM! NOWY KONKURS! ×
AKCJA REKLAMOWA - REKLAMUJ I WYGRYWAJ ×
  • Treść wyszukiwania
    Search In
    • More options...
    Find results that contain...
    Find results in...
  • Sign Up
Wkrótce logowanie za pomocą nazwy wyświetlanej zostanie wyłączone. Prosimy o logowanie się za pomocą adresu e-mail.

Aktualizacja oraz otwarcie forum!

Report an error
devv

Recommended Posts

• Popular Post

Cześć wszystkim,

w dniu 18 październik 2020 roku sukcesywnie zaktualizowano forum pod najnowszą wersję systemu Invision Community 4.5

Aktualizacja forum oraz wtyczek, jak i konfiguracja zajęła nieco ponad 5 godzin.

Wszystko przebiegło pomyślenie, ale czy na pewno?

Może ktoś zauważył, może nie ale zniknęło ze statystyk forum nieco ponad 20 postów, 5 tematów oraz kilku użytkowników.. 

Było to spowodowane złą implementacją upgrade (ręczną) trochę z mojej winy i niestety musiałem przywrócić kopię zapasową z dnia wstecz. Wszystko po za tym po bliższym sprawdzeniu nie uległo zmianie, no chyba że gdzieniegdzie można zauważyć brak daty przy temacie.

Zostawiliśmy również tylko szablon domyślny z wszelkimi dodatkami, ciemna wersja forum pojawi się ku końcowi 2020 roku, maksymalnie z początkiem następnego.

Wszelakie błędy, niedociągnięcia znalezione przez Was proszę umieszczać w tym temacie w formie postu.

• I like this! 13
  • I love this! 2
  • Wow! 1

Super zmiana, na pewno zmiana na lepsze. O wiele lepiej korzysta się z forum po krótkim obyciu się z nim. Na chwile obecną nie znalazłem żadnych błędów, ale w razie czego będę aktualizował post.

55 minut temu, vanillKa napisał:

ciemna wersja forum pojawi się ku końcowi 2020 roku, maksymalnie z początkiem następnego.

Czekanko 🥰

• Thank you! 1

Zauważyłem, że przy niektórych użytkownikach nie ma informacji o dacie rejestracji (po aktualizacji forum)

Większych błędów nie widzę. Nie powiem, fajnie wygląda to nowe IPS 4.5 nawet w domyślnym szablonie.

• Thank you! 1

20 minut temu, Sign?! napisał:

Przy niektórych użytkownikach nie ma informacji o dacie rejestracji (po aktualizacji forum)

Kiedy takowy użytkownik się zaloguje / zaktualizuje dane problem znika i pojawia się prawidłowa data rejestracji.

Zauważyłem taką przypadłość jedynie u kilku użytkowników.

20 minut temu, Sign?! napisał:

Nie powiem, fajnie wygląda to nowe IPS 4.5 nawet w domyślnym szablonie.

Zgadzam się, poprawiono przy tym luki i dziury w systemie tworząc cały system jeszcze lepszym, bardziej dopracowanym i przede wszystkim bezpiecznym. Silnik forum na miarę XXI wieku 🙂 Motyw stał się co najmniej nowocześniejszy.

@Jass to zamierzony efekt, zamysł był taki aby czatbox był dostępny od grupy Przyjaciel wzwyż. 

Myśle czy nie zmienić ustawień, aby czat był dostępny od X postów, np. 5 lub 10 nawet dla zwykłego użytkownika.

Co myślicie?

35 minut temu, vanillKa napisał:

@Jass to zamierzony efekt, zamysł był taki aby czatbox był dostępny od grupy Przyjaciel wzwyż. 

Myśle czy nie zmienić ustawień, aby czat był dostępny od X postów, np. 5 lub 10 nawet dla zwykłego użytkownika.

Co myślicie?

Albo wprowadzić rangę specjalną dla nowych użytkowników i od 5 postów ma dostęp do czatu, itp. 

1 godzinę temu, Jass napisał:

Albo wprowadzić rangę specjalną dla nowych użytkowników i od 5 postów ma dostęp do czatu, itp. 

Myślę że taki zabieg jest bez większego sensu. Wychodzi w sumie na to samo, po prostu dam czat od 5 postów dostępy.

57 minut temu, ANAKONDA ^^ napisał:

Wedlug mnie mozna zrobic dzialy, ze przyjaciel+ ma inny czat (jakies pokoje zrobic czy cos), a uzytkownik inny. 

Czatbox to nie Discord czy TeamSpeak3, nie ma sensu czegoś takiego dodawać (nawet chyba nie ma takiej wtyczki).

• I like this! 1

Proponuję usunąć działy 

• Metin 2
  • Minecraft
  • League of Legends
  • Grand Theft Auto

z racji że wieje tam pustką i wydaje mi się że na takim forum są one nie potrzebne. CS'y mogą zostać bo coś tam się dzieje, a nawet można połączyć to jakoś z działem Source / Amxx 🙂 

• I like this! 2
  • I love this! 1

@scafick szczerze mówiąc myślałem o tym już jakiś tydzień temu. Jutro postaram się to ogarnąć, usunę działy które przedstawiłeś i może faktycznie połączę działy Sourcemod / AMX Mod X z CS’em w jeden. Myśle też nad zniwelowaniem działu MyBB z racji na znikomą aktywność, swoją drogą wydaje mi się że ten silnik wymiera podobnie jak phpBB. 

Mam również jedną anegdotę, propozycje a raczej dość dużą zmianę która przedstawię na dniach 🙂 

• I like this! 1

• devv changed the title to Aktualizacja oraz otwarcie forum!

Witam wszystkich po krótkiej przerwie,

dzień wcześniej przeprowadziliśmy aktualizację systemu pod najnowszą wersję Invision Community 4.5.4 eliminując przy tym wszelkie napotkane problemy czy niedociągnięcia względem wersji deskop / mobile

W związku z aktualizacją serwisu zaimplementowaliśmy na forum tryb nocny z możliwą zmianą wersji szablonu automatycznie, po wybraniu przez Was godziny.

-> Kliknij aby przetestować <-

Do czasu wykonania nowego, oficjalnego szablonu forum (o którym będziemy informować na bieżąco) serdecznie zapraszamy do korzystania z tego rozwiązania.

Wszystkie napotkane błędy proszę przedstawić w tym wątku, w formie postu.

• I like this! 3
  • I love this! 1

• devv featured this topic

Tryb nocny to sztos, brakowało mi ciemnej wersji forum o czym już kiedyś pisałem. Czekam na nowy szablon forum, mam nadzieję że będzie pasował w me gusta!

Zauważyłem też plakietki Administracji w postach, fajna opcja 😉 

Szukałem, szukałem i na ten moment nie widzę żadnego błędu, ale w razie czegoś będę informował.

Dobra robota @ vanillKa

EDIT: W ciemnej wersji forum button subskrypcji jest praktycznie nie widoczny -

obraz_2020-11-05_191640.png.1975f60ac10fb67a654e192d85cf3519.png

• Thank you! 1

Więc tak, w ciemnym motywie:

Do zmiany kolorystyka w buttonach bo nic nie widać. :classic_wink:

Screenshot_7.png.73712d97c99bcc0283d7ae2221d2ab30.png

W ustawieniach użytkownika również słabo widoczne buttony (a w szczególności po najechaniu na nie).

Screenshot_8.png.e1774969350b5998adfa9fe1aa007c87.png

W wyszukiwarce również słabo widoczna ikona. 😕 

Screenshot_9.png.ea73e9ac363a43943fb41adc3c1d0392.png

W menu wyboru języka słabo widoczne napisy (po najechaniu na button nie widać napisu).

Screenshot_10.png.50c4a940f6364e64e53871256ccc3b4f.png

Przyciski w CKEditor źle dobrane kolorystycznie. 

Screenshot_11.png.ad27284ff06dd2ed436c4ed5c5807152.png

• I like this! 2
  • Thank you! 1

@ Wiktoria. faktycznie masz racje, ogólnie w pierwotnej wersji avatary w wersji mobilnej powinny być ukryte. Napiszę jutro do autora wtyczki aby zrobił fix’a i ogarniemy to 😉 

Pewnie pokiełbasiło się coś z nimi po wydaniu nowego IPS’a.

• I like this! 1

21 godzin temu, Wiktoria. napisał:

Na wersji mobilnej statystyki czatu się rozjeżdżają..

Błąd naprawiony, wszystko już jest dobrze. Polecam F5, ewentualne wyczyszczenie ciasteczek w przeglądarce mobilnej.

@ZiGGi pisałem Ci to na czacie, ale powtórzę też tutaj. Niebawem zostanie opublikowany nowy szablon, a więc teraźniejszej wersji ciemnej nie będzie co mija się z celem naprawy takich szczególików. Wole zająć się czymś bardziej ważniejszym. 

Czekajcie 🙂 

• I like this! 2
  • I love this! 2

• devv unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.