Jump to content
ZDOBĄDŹ HAJS NA STEAM! NOWY KONKURS! ×
AKCJA REKLAMOWA - REKLAMUJ I WYGRYWAJ ×
  • Treść wyszukiwania
    Search In
    • More options...
    Find results that contain...
    Find results in...
  • Sign Up
Wkrótce logowanie za pomocą nazwy wyświetlanej zostanie wyłączone. Prosimy o logowanie się za pomocą adresu e-mail.

Czy da się podłączyć konsolę do monitora komputerowego?

Konsole i automaty do gier
pt090pl

Recommended Posts

Tak jak powyżej w tytule oraz czy obraz nie traci wówczas na jakości w porównaniu do telewizora.

Ciekawi mnie ten temat,gdyż po kontakcie z pomocą techniczną Microsoft uzyskałem odpowiedź, iż nowa generacja nie będzie zdatna do podłączenia jej pod monitor(mimo gniazda HDMI XD) oraz, że konsole są projektowane pod telewizory. Ktoś korzysta z takiego połączenia,bądź potrafi mi odpowiedzieć czy ma to związek z rzeczywistością?

Nowe konsole zbliżają się wielkimi krokami a ja chciałbym korzystać z takiego połączenia dlatego jest to dla mnie ważne zagadnienie.

Pozdrawiam.

Można podłączyć, wiele użytkowników przecież gra na samym monitorze. Konsoli to wszystko jedno czy przez złącze HDMI wyprowadza sygnał na TV/monitor czy wyświetlacz w pralce, czysto teoretycznie. 

48 minut temu, pt090pl napisał:

nowa generacja nie będzie zdatna do podłączenia jej pod monitor(mimo gniazda HDMI XD) oraz, że konsole są projektowane pod telewizory.

Zapewne chodziło o brak monitorów ze złączem HDMI w wersji 2.1 obecnie. Zresztą, z tego co widziałem to większość polskich redakcji, które mają już XSX podłączały konsole pod TV ze zwykłym HDMI 2.0 i pomijając wynikające z tego ograniczenia funkcjonowało to normalnie.

• I like this! 2

@benko a jeszcze mnie naszło tylko pytanie.. Bo z racji,iż pierwszy raz będę obcował z takim połączeniem to chciałbym wiedzieć jak wygląda sprawa z głośnikami. OK gdy mamy monitor z zintegrowanym dźwiękiem ale co w odwrotnej sytuacji? Dam radę coś podpiąć pod konsolę czy jednak wersja na język migowy 😛

Wiele monitorów z gniazdem HDMI posiada też złącze jack, do którego można podłączyć słuchawki/głośniki. Ale to jest rozwiązanie takie sobie.

Obecna generacja konsol (z wyjątkiem PS4 Slim) posiada wyjście optyczne, do którego można podłączyć kompatybilne słuchawki/głośniki, lub kupić konwerter sygnału cyfrowego optycznego (toslink) na analogowy (2 x chinch, czasami jack).

Pady od PS4 i XBoxa One mają wbudowane jacki do których podłączysz słuchawki.

No i zawsze można skorzystać z portów USB jeżeli masz takie słuchawki.

Sam mam podłączoną konsolę PS4 Pro pod monitor, do gniazda optycznego i USB są podłączone słuchawki (optyczny audio wychodzące z konsoli, USB mikrofon ze słuchawek do chatów, ale cały dźwięk może działać na USB tyle że w stereo).

• Luvv locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.