Jump to content
AKCJA REKLAMOWA - REKLAMUJ I WYGRYWAJ ×
  • Treść wyszukiwania
    Search In
    • More options...
    Find results that contain...
    Find results in...
  • Sign Up
Wkrótce logowanie za pomocą nazwy wyświetlanej zostanie wyłączone. Prosimy o logowanie się za pomocą adresu e-mail.

COVID-19 (koronawirus) - dyskusja

Archiwum - 2021
Wiktoria.

Recommended Posts

Choroba koronawirusowa (COVID-19) to choroba zakaźna wywoływana przez nowo odkrytego koronawirusa.

Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zarażonych osób rozwiną się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez konieczności hospitalizacji.

Sposób rozprzestrzeniania się choroby

Wirus wywołujący COVID-19 jest przenoszony głównie przez kropelki, które wydzielają się, gdy osoba zarażona kaszle, kicha i wydycha powietrze. Kropelki te są zbyt ciężkie, aby unosić się w powietrzu, dlatego szybko opadają na podłogi i powierzchnie.

Do zakażenia poprzez wdychanie wirusa może dojść wtedy, gdy w pobliżu znajduje się osoba chorująca na COVID-19 lub poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie oczu, nosa lub ust.

Najczęściej występujące objawy
  • gorączka
  • suchy kaszel
  • zmęczenie

Rzadziej występujące objawy
  • ból mięśni
  • ból gardła
  • biegunka
  • zapalenie spojówek
  • ból głowy
  • utrata smaku lub węchu
  • wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk i stóp

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19

• Często myj ręce. Używaj wody z mydłem i środka dezynfekującego na bazie alkoholu.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od osób kaszlących i kichających.
  • Noś maskę, gdy zachowanie odległości nie jest możliwe.
  • Nie dotykaj oczu, nosa ani ust.
  • Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką.
  • Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.
  • Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem.

------------------------------------------------

Podsumowanie przypadków koronawirusa w Polsce na dzień 30.09.2020

1. Łączna liczba przypadków - 91 514
  2. Ozdrowienia - 69 695
  3. Zgony - 2513

Podsumowanie przypadków koronawirusa na świecie na dzień 30.09.2020

1. Łączna liczba przypadków - 33,7 mln
  2. Ozdrowienia - 23,4 mln
  3. Zgony - 1,01 mln

Zapraszam do dyskusji na temat COVID-19

• I like this! 2

• devv pinned this topic

Dzisiaj zbliżyliśmy się do granicy dwóch tysięcy zakażonych COVID-19, imponująca liczba. Pamiętam początki gdzie było po 20 chorych dziennie w całym kraju a była panika, strach i przerażenie. Pustki na ulicach, w sklepach, dosłownie mniejsze miasta, miasteczka wyglądały jak wymarłe. A teraz? Samowolka, człowiek na człowieku, większa połowa do sklepów wchodzi bez maseczek - przykład? Mój sklep, rzadkością jest klient z maseczką na twarzy.. 

Jak tak czasem pomyśle, to wydaje mi się że to wszystko to fikcja, wymyślona przez rządy 😄

• I like this! 3

Już 2500 osób dziennie to normalna liczba, a będzie tylko więcej.. Aczkolwiek zgadzam się z Akeno z jednym

W dniu 1.10.2020 o 19:04, Akeno napisał:

Jak tak czasem pomyśle, to wydaje mi się że to wszystko to fikcja, wymyślona przez rządy 😄

Na grype więcej umiera ludzi i nikt nic nie mówi, żadnych statystyk w mediach internetowych.

Edited by 3qvin

U mnie mama pracuje jako pielęgniarka w mojej malej miejscowości to podobno każdego dnia po 4-5 osób zarażonych wychodzi.. (moje miasteczko liczy jakieś 1200-1500 mieszańców), obstawiam że już kazdy to złapał cholerstwo

Ludzie są sfrustrowani.  Pisowcy muszą nasłać milicję na obywateli, w innym przypadku każdy lockdown będzie urojony. Tak jest teraz z kolorowymi strefami. 80% ludzi spotkanych na ulicy ma gdzieś covidowe nakazy i zakazy. Również w komentarzach na lokalnych portalach (tam gdzie nie ma wstępnej ich akceptacji przed publikacją przez moderatora), miejscowi wypowiadają się w większości negatywnie wobec reżimu.

• I like this! 1

W obecnej sytuacji wg mnie odzyskanie kontroli nad trajektorią epidemii nie jest możliwe bez jakichś drastycznych działań typu właśnie lockdown. 

W zasadzie obecnie byłbym zwolennikiem zostawienia biegu wypadków samemu sobie i niech każdy dba o siebie tak jak uważa. O ile przewidywania modeli się sprawdzą (a jak do tej pory się sprawdzają) miejsc w szpitalach zabraknie tak czy siak. Ze szczepionką nic się nie zmienia i raczej już nie zmieni (najwcześniejsza realna dostępność to kwiecień). Pozorowane działania typu quasi-obowiązkowe maski czy maziaje do rąk powodują głównie wkurzenie ludzi, powodują też konieczność podejmowania wielu działań o niewielkim sensie przez sklepy, urzędy czy ogólnie podmioty gospodarcze.

Niech każdy tak dba o siebie jak uważa za stosowne.

• I like this! 1

1 minutę temu, Brave napisał:

Ludzie są sfrustrowani.  Pisowcy muszą nasłać milicję na obywateli, w innym przypadku każdy lockdown będzie urojony. Tak jest teraz z kolorowymi strefami. 80% ludzi spotkanych na ulicy ma gdzieś covidowe nakazy i zakazy. Również w komentarzach na lokalnych portalach (tam gdzie nie ma wstępnej ich akceptacji przed publikacją przez moderatora), miejscowi wypowiadają się w większości negatywnie wobec reżimu.

Ludzie są zmęczeni i wkurzeni, że ograniczenie trwają już pół roku. W historii nigdy czegoś takiego nie było, bo nigdy nie było globalizmu i takiej wolności jak teraz. Także takiej liczby ludzi, przez co łatwo o zarazę w tygodnie na cały świat. Też mam dość z chodzeniem ze ścierką na głowie i wdychania swoich syfów, za co jeszcze muszę płacić. A patrząc na długość trwania epidemii i pandemii w historii, ta może potrwać przez te czynniki i 15 lat jak nie będzie szczepionki.

• I like this! 1

Ostatnio rozmawiając z pielęgniarka pracującą w szpitalu wyjaśniła mi dlaczego śmiertelność Polaków nagle spadła od czasu strachu przed covidem. Relacjonowała że aktualnie większość starszych osób które trafia do szpitali znajdują już się praktycznie w stanie agonalnym, niedożywionych albo po innych zdarzeniach gdzie ludzie przed strachem zamiast pojechać do szpitala zostawiali w domu 😕

Sam znam osobę która przeszła covida bezobjawowo i z jego relacji najgorsze w samej chorobę był strach co będzie z żoną i dziećmi po tym jak straszyli w telewizji co ten covid robi z ludźmi. Koniec końców będąc na kwarantannie 2 tygodnie nikogo innego z rodziny nie zaraził.

• Sad 1

Sczerze? Wierze w covida, ale bez przesady maseczka nic i tak nie da, a takie biadolenie, że ktoś na ciebie kichnie jest bez sensu nie wiem jak u was, ale mnie nigdy nie spotkała sytuacja gdzie ktoś na kogoś pluje/kicha lub kaszle, no ale okej pomijając fakt, że wcześniej było max 300 osób dziennie, a teraz 5-6 tys.? W to nie uwierzę i myślę, że ludzie, którzy zginęli od covida to większość 80-90-Latków którym zwykła gorączka była by nie lada wyzwaniem. Boli mnie tylko, że nie mogę wejść do szpitala i się przebadać, bo pierwszeństwo maja ci, co naprawdę potrzebują pomocy, a ja mogę poczekać… ostatnio czekałem 3 dni na telefon do lekarza rodzinnego, bo potrzebowałem leków, które mi przepisał nie mogę iść do lekarza z kręgosłupem mam wyrobiony krążek na odcinku lędźwiowym przez co drętwieje mi lewa noga od piszczela w dół najprawdopodobniej jest to jakiś ucisk brałem leki rozkurczające i pomogło na jakiś czas teraz gdy problem powrócił nie mam innej możliwości jak tylko przeczekać na Ketonalu tego całego „covida”...

Koronawirus w Polsce. Padł kolejny rekord.

(15 październik 2020 rok)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w najnowszym komunikacie o kolejnych 8 099 zakażeniach koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139).

Koronawirus - Polska. Ministerstwo Zdrowia publikuje raport - nowe przypadki i ofiary!

Resort przekazał również, że przez ostatnią dobę SARS-CoV-2 przyczynił się do śmierci 91 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób. Zgon kolejnych 84 pacjentów był spowodowany współistnieniem koronawirusa z innymi schorzeniami.

Od momentu wybuchu pandemii w Polsce zakażonych zostało już 149 903 osób. Doszło również do 3 308 zgonów. Wyzdrowiało z kolei 85 588 osób.

MjgyMzcyYgsGGztJTAJvHkVDbxMKW2FIElt3WEw2YlxTTTVVBRAhDxUcPRVNHj8fFxg6Ck0JIUUGCSRVFUhiDg4KPRYCAGIPChsoHkxIeV5TTXkfUVR8XlRJYE4BSX9HXhosHk4feFJeTXpOVEgoCARbMA==.jpg

Źródło informacji - wp.pl

• I like this! 1
  • Wow! 1

Informacje - Koronawirus

(15 październik 2020 rok)

Czerwona strefa - nowe obostrzenia i zasady.

• W całej Polsce, w tym oczywiście w strefie czerwonej, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczki są obowiązkowe na ulicy, chodniku, na parkinach itd.
  • W lokalach gastronomicznych na terenie czerwonej strefy musi przypadać przynajmniej 4 mkw na osobę, a klienci muszą mieć założone maseczki do momentu zajęcia miejsc przy stole. Strefa czerwona to także ograniczenie działalności lokali w ciągu dnia. Te będą działały od godziny 6 do 21. Po tych godzinach jedzenie może być dostarczane tylko na wynos.
  • Zmniejszy się także liczba osób w sklepach. Na jedną kasę może przypadać 5 osób. Ograniczony zostanie także transport publiczny do 50 proc. miejsc siedzących 30 proc. wszystkich miejsc w komunikacji.
  • W czerwonej strefie mieszkańcy od 19 października będzie także obowiązywało ograniczenie zgromadzeń publicznych do 10 osób.
  • Czerwona strefa to również zakaz organizacji wesel i imprez okolicznościowych. Ten wejdzie w życie od 19 października. Podczas uroczystości o charakterze religijnym przestrzeń dla jeden osoby musi wynosić 7 mkw.
  • Nauka w szkołach średnich i wyższych będzie odbywała się zdalnie. Wyjątkiem będą zajęcia praktyczne.
  • W czerwonej strefie wg. nowych obostrzeń sportowe będą odbywały się bez obecności publiczności. Wydarzenia kulturalne ograniczone zostaną do 25 proc. publiczności.
  • Czerwona strefa oznacza też zawieszenie działalności siłowni, aquaparków oraz basenów.

Nowe obostrzenia w żółtej strefie.

• W żółtej strefie - tak samo jak w czerwonej - obowiązuje nakaz noszenia maseczki w miejscach publicznych. Ograniczona zostanie też liczba miejsc w komunikacji do 50 proc. miejsc siedzących oraz 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
  • Zmiana dotknie też imprez sportowych, które do tej pory odbywały się w obecności 25 proc. publiczności. Od teraz, wg. nowych obostrzeń, obowiązuje zakaz wejścia na trybuny. W przypadku wydarzeń kulturalnych pozostaje 25 proc. publiczności.
  • W restauracjach i ogródkach obowiązuje konieczność zachowania dystansu (1 osoba na 4 metry kwadratowe). Takie miejsca będą otwarte od godz. 6 do 21. W żółtej strefie tak samo jak w czerwonej strefie obowiązują takie same zasady organizacji zgromadzeń.
  • Nowe obostrzenia uderzą też w organizacje wesel przypadku wesel i innych uroczystości rodzinnych obowiązuje ograniczenie liczby gości do 20 osób, nie licząc obsługi. Zakazane są zabawy taneczne.
  • Szkoły średnie oraz wyższe przechodzą w stan nauki hybrydowej.
  • Zawieszona zostanie także działalność aquaparków, basenów oraz siłowni.

Ministerstwo Zdrowia podało listę miast i powiatów, które dosięgną nowe obostrzenia. Zaostrzone restrykcje wprowadzone zostaną w ponad 100 regionach i miejscowościach.

Czerwona strefa i nowe obostrzenia wprowadzone zostaną od 19 października. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę miast i powiatów ( dostępną tutaj )

• I like this! 2

Koronawirus w Polsce

(16 październik 2020 rok)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Są też kolejne ofiary śmiertelne. W ciągu ostatniej doby odnotowano 7 705 zachorowań. Zmarły też 132 osoby - tym samym stwierdzono dobowy rekord ofiar śmiertelnych COVID-19.

"Mamy 7 705 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1105), mazowieckiego (911), śląskiego (769), łódzkiego (648), wielkopolskiego (592), podkarpackiego (563), pomorskiego (547), kujawsko-pomorskiego (470), dolnośląskiego (441), świętokrzyskiego (314), zachodniopomorskiego (311), lubelskiego (284), opolskiego (221), podlaskiego (201), warmińsko-mazurskiego (181), lubuskiego (147)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Resort zdrowia poinformował również, że z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 120 osób. Łącznie 132 ofiary śmiertelne.

MjUzNDY5Ygs0GDh3dk5vHndAbC0wF2FIIFh0ZnZ6YlxhTjZrP1whDycfPit3Uj8fJRs5NHdFIUU0CidrLwRiDjwJPig4TGIPOBgrIHZWLlttT3clOhgrXGcYY3BrDXlHbBh-d3QAdQhjGCpzPFd4WmdYMw==.jpg

• I like this! 1
  • Sad 1

42 minuty temu, ANAKONDA ^^ napisał:

według mnie szkoły nie powinny zostać zamknięte

Nawet ze względu na brak zajęcia, nudyy w domu. Jeszcze za niedługo pewnie wprowadza jak było na początku czyli obostrzenia dotyczące grupek osób na świeżym powietrzu.. We czwórkę nie będzie można stać. Wydaje mi się, ze każdy ma swój rozum i według mnie noszenie maseczek mimo wszystko uszanować 🙂 

Koronawirus w Polsce

(18 październik 2020 rok)

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane na temat pandemii. Są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są też kolejne ofiary śmiertelne. Jest ponad 8,5 tys. nowych zakażonych i 49 zgonów.

"Mamy 8536 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721), łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523), pomorskiego (427), dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169) i podlaskiego (139)" - przekazało MZ.

"Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby" - dodał resort.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 175 766. W sumie zmarło 3573 chorych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało wcześniej w niedzielę, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 8076 pacjentów (przy 649 zajętych respiratorach). Kwarantanną objęto 320 482 osób. Resort podał też, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 45 909 osób.

pobrane.png

• I like this! 1
  • Sad 1

Koronawirus w Polsce

(19 październik 2020 rok)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 7482 zachorowań. Są też kolejne ofiary śmiertelne.

"Mamy 7482 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1201), mazowieckiego (849), śląskiego (685), łódzkiego (679), lubelskiego (526), pomorskiego (481), kujawsko-pomorskiego (473), podkarpackiego (458), wielkopolskiego (423), dolnośląskiego (406), opolskiego (348), podlaskiego (283), zachodniopomorskiego (217), warmińsko-mazurskiego (190), świętokrzyskiego (170) i lubuskiego (93)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Dodano również, że z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osób. Łącznie: 41 ofiary śmiertelne.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to: 183 248/3 614 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W szpitalach zajętych jest obecnie 8 375 łóżek "covidowych". Podłączenia do respiratora wymaga 672 pacjentów. Na ten moment kwarantanną objętych jest 304 567 osób. Kolejne 46 864 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

pobrane.png

• I like this! 1

Koronawirus w Polsce

(20 październik 2020 rok)

Koronawirus w Polsce coraz mocniej daje się we znaki. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby przybyło 9291 zakażonych.

Najnowsze przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165).

Zmarło też kolejnych 107 osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 9 osób, a 98 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 192 539 osób. Walkę z wirusem SARS-CoV-2 przegrało 3721 pacjentów.

ODQxMTQ3YCUwGjtnfkhtMHNCbz04EWNmJFp3dn58YHJlTDV7N1ojISMdPTt_VD0xIRk6JH9DI2swCCR7JwJgIDgLPTgwSmAhPBooMH5ReyVhHSs2YB53dWRAYGBiAn1paR55Y3wLf3Y1QHwxMlEpcDBaMA==.jpg

• MLK. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.